fot. flickr.com

Jesień w polu i ogrodzie. Kościerzyński Dzień Ziemniaka

18 września bieżącego roku w gminie Wróblew odbędą się targi „Jesień w polu i ogrodzie. Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Medialny patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja oraz TV Trwam.

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach zaprasza do wzięcia udziału w targach rolniczych o nazwie „Jesień w polu i ogrodzie. Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Inicjatywa będzie miała miejsce 18 września br. w gminie Wróblew, w województwie łódzkim. Celem przedsięwzięcia jest m.in. transfer wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych i technologicznych w rolnictwie, doradztwo, konsultacje, wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk z dziedziny wiedzy rolniczej.

„W trakcie wystawy odbędą się prezentacje maszyn i urządzeń rolniczych, środków do produkcji rolnej, urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej, pokazy kolekcji odmian kukurydzy, kiermasze roślin owocowych i ozdobnych. Promowane będą: niskoprzetworzona żywność – Rolniczy Handel Detaliczny oraz produkty lokalne. Imprezie będzie towarzyszył pokaz dziedzictwa kulturowego” – wskazują organizatorzy wydarzenia.

Ponadto pracownicy ŁODR będą udzielać porad w zakresie technologii produkcji rolniczej, ekologii ochrony środowiska, ekonomiki i zasad bioasekuracji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również pozyskać wiedzę na temat  sprzedaży bezpośredniej oraz uzyskania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Patronat honorowy sprawują: Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi; Robert Telus, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego; a także Tomasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Patronat medialny objęły TV Trwam i Radio Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl