Jemen: pięć ofiar eksplozji samochodów-pułapek w Adenie

Co najmniej pięć osób zginęło w sobotę w Adenie, południowym Jemenie, w dwóch eksplozjach samochodów-pułapek. Celami samobójczych ataków była baza wojskowa oraz były gubernator Adenu – poinformowały władze.

Aden jest siedzibą jemeńskiego rządu, odkąd w 2014 roku rebelianci z szyickiej milicji Huti przejęli kontrolę nad Saną, stolicą kraju.

Do zorganizowania zamachu przyznało się Państwo Islamskie, które podało, że dwie „operacje męczenników” wymierzone były w bazę wojskową, w której przetrzymywani są domniemani terroryści.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl