Jemen: atak rakietowy na hotel- siedzibę rządu w Adenie

Do ataku rakietowego doszło we wtorek na hotel Al-Qasr w Adenie na południu Jemenu, służący za siedzibę rządu prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego, który powrócił niedawno z wygnania w Arabii Saudyjskiej – podała saudyjska telewizja Al-Arabija.

Budek, w którym rezyduje rząd premiera Chalida Bahaha, został ostrzelany z granatników przeciwpancernych.

Według źródeł w siłach bezpieczeństwa, są zabici i ranni, ale na razie nie sprecyzowano ich liczby. Nie wiadomo też, czy wśród ofiar są członkowie jemeńskiego rządu.

Nad hotelem, znajdującym się na zachodzie miasta, unoszą się kłęby dymu – donosi agencja AFP.

Bahah, który pełni również funkcję wiceprezydenta kraju, oraz jego ministrowie przybyli do Adenu po półrocznym wygnaniu w Arabii Saudyjskiej. Prezydent Hadi, o obalenie którego walczą szyiccy rebelianci Huti, powrócił do Adenu pod koniec września.

Aden, po odbiciu z rąk Hutich, został ogłoszony tymczasową stolicą kraju aż do czasu odzyskania konstytucyjnej stolicy – Sany. Rebelianci przejęli kontrolę nad Saną rok temu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl