Jasionka k. Rzeszowa: Ostatni Dzień Forum Miast i Regionów

Debaty na temat doświadczeń i roli samorządów lokalnych w pobudzaniu rozwoju regionalnego i lokalnego – tak będzie przebiegał ostatni dzień Forum Miast i Regionów.

Międzynarodowe spotkanie – z inicjatywy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – odbywa się w Jasionce koło Rzeszowa w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.

W obradach uczestniczą m.in. ministrowie i eksperci reprezentujący kilkanaście krajów, KE, Komitet Regionów, Europejski Bank Inwestycyjny. Tematy dzisiejszych sesji to m.in. „Jakość lokalnych usług publicznych” i „Inteligentne miasta”.

Chcemy podzielić się doświadczeniami związanymi przede wszystkim z transformacją gospodarczą, polityką regionalną czy wykorzystaniem unijnych funduszy – mówił wczoraj na briefingu prasowym minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Doświadczeniami w budowaniu potencjału innowacyjnego, również w projektach infrastrukturalnych. Są to te doświadczenia, które są szalenie ważne dla krajów Bałkanów Zachodnich. Są to kraje, które silne dążą do tego, żeby wejść do UE. To, co może m.in. pomóc w przełamywaniu tych barier, to są programy wsparcia, współpracy transgranicznej. Też z tego korzystaliśmy i kraje te również mogą z tego skorzystać. Ale właśnie też zwracam uwagę na duże przedsięwzięcia, które dla nich, ale również i dla nas, mogą mieć znaczenie, właśnie jak Via Carpatia – zaznaczył minister Jerzy Kwieciński.   

Wydarzenie jest organizowane w ramach polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim – inicjatywie wspierającej współpracę regionalną Bałkanów Zachodnich i uzupełniającą politykę rozszerzenia UE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl