fot. PAP/Marcin Obara

Jarosław Gowin zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. VAT

Były minister sprawiedliwości, a obecnie minister nauki i wicepremier Jarosław Gowin, zeznaje dziś przed sejmową komisją śledczą ds. VAT.

W przypadku afery VAT moja wiedza równa jest zeru – zapewnił na początku przesłuchania Jarosław Gowin. Polityk funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL pełnił w latach 2011-2013. W tamtym czasie stanowisko ministra nie było połączone z funkcją prokuratora generalnego. Świadek powiedział, że nie pamięta, aby przybliżano mu problematykę rosnącej luki VAT. O wezwanie Jarosława Gowina przed komisję wnioskowała opozycja – wskazuje członek komisji poseł Wojciech Murdzek.

– Pomysł opozycji, żeby przesłuchać też kogoś związanego z obecnym rządem. Żeby nie tworzyć niejasności, cała komisja przyjęła to zgłoszenie. Kluczowe jest pominięcie faktu, że minister w tamtym czasie nie był związany z prokuraturą – mówi Wojciech Murdzek.

Jeszcze dziś na pytania śledczych ma odpowiedzieć drugi świadek – były zastępca dyrektora departamentu podatku od towarów i usług ministerstwa finansów Jacek Kauty.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj