fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Japoński rząd zalegalizował pigułki aborcyjne

Ministerstwo Zdrowia Japonii dopuściło do obrotu tabletki aborcyjne. Po raz pierwszy w historii tamtejszy rząd zmienił przepisy odnoszące się do dostępności tzw. aborcji farmakologicznej.

Pod koniec kwietnia japońska rada ds. leków zaaprobowała środek „MeFeego Pack”, który umożliwia dokonanie tzw. aborcji farmakologicznej. Niedawno tamtejsze Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na dopuszczenie do obiegu preparatu produkowanego przez brytyjski koncern Linepharma.

W składzie preparatu znajdują się substancje czynne (mifepriston i mizoprostol), które są stosowane także w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Środek „MeFeego Pack” jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia, według której tzw. aborcja farmakologiczna jest bezpieczniejsza od chirurgicznej.

Jak podaje serwis marsz.info, obecnie w Japonii tzw. aborcja jest legalna w przypadku poczęcia w wyniku gwałtu oraz w przypadku poważnego zagrożenia zdrowia „z powodów zdrowotnych lub ekonomicznych”. Aby zabić nienarodzone dziecko, potrzebne jest uzyskanie zgody małżonka. Tzw. aborcja legalna jest do 22. tygodnia ciąży.

marsz.info

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl