fot. PAP/EPA

Japonia: liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na półwyspie Noto wzrosła do 202

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło 1 stycznia półwysep Noto w prefekturze Ishikawa w Japonii, wzrosła do 202 –  poinformowały we wtorek lokalne japońskie władze, cytowane przez agencję AFP.

Jak dodano, w wyniku kataklizmu rannych zostało 565 osób. Liczba osób, których nie udało się dotychczas odnaleźć, zmniejszyła się ze 120 do 102 – przekazała administracja regionu Ishikawa.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6 zniszczyło domy w Suzu na krańcu półwyspu i spowodowało pożary w mieście Wajima w prefekturze Ishikawa. Skutkowało także uszkodzeniami infrastruktury w prefekturach Niigata, Toyama, Fukui i Gifu.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl