Japonia: jelenie w parku w mieście Nara raniły w ubiegłym roku 180 turystów

Popularny wśród turystów park w mieście Nara w zachodniej Japonii ostrzega przed drażnieniem mieszkających tam dzikich jeleni, które raniły w ubiegłym roku rekordową liczbę 180 odwiedzających, w tym 138 obcokrajowców – podała agencja Kyodo.

W parku o powierzchni 660 hektarów stada dzikich jeleni biegają swobodnie pomiędzy historycznymi zabytkami, takimi jak buddyjski kompleks świątynny Todaiji czy shintoistyczny chram Kasuga Taisha. Goście mogą kupić specjalne ciastka i karmić nimi zwierzęta.

Przy stoiskach z tymi frykasami władze parku umieściły we wtorek ostrzeżenia po japońsku, angielsku i chińsku, że jeleni nie należy drażnić, gdyż mogą stać się niebezpieczne. Zwierzętom należy pokazywać dłonie, by zrozumiały, że ciastka się skończyły – głoszą napisy.

W parku mieszka ponad 1000 jeleni, które są chronione jako dobro narodowe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl