Jacek Bojarowicz pokieruje GDDKiA

Od dziś obowiązki szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pełni Jacek Bojarowicz. Wcześniej odwołany został Tomasz Rudnicki. Zmianę na tym stanowisku, ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa tłumaczy potrzebą realizacji inwestycji drogowych.

Na początku września br. rząd Ewy Kopacz przyjął projekt uchwały ws. Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Celem programu jest dokończenie sieci dróg w Polsce. Ma powstać 3,9 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz ok. 50 obwodnic.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreśla, że przyjęty program, przegotowany przez GDDKiA nie ma pokrycia.

­- Limit 107 mld został pokryty planem dla 197 mld zł inwestycji drogowych, czyli można powiedzieć połowę możliwości finansowych państwa. To spowodowało, że pani premier Beata Szydło na moją rekomendację postanowiła cofnąć upoważnienie do pełnienia obowiązków dyrektorowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na to stanowisko został upoważniony pan Jacek Bojarowicz – inżynier drogowy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, stażem pracy. tutaj przede wszystkim musimy optymalizować koszty realizacji inwestycji drogowych, obniżać te koszty, szukać sposobów, aby szybciej realizować te inwestycje i szukać takich rozwiązań, które pozwolą budować drogi tam, gdzie one powinny być zrealizowane w pierwszej kolejności – mówi minister Andrzej Adamczyk.

Nowy szef GDDKiA Jacek Bojarowicz jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Pełnił już obowiązki Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Krakowie i w Kielcach. W latach 2006-2008 był zastępcą dyrektora GDDKiA – koordynował proces przygotowania inwestycji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl