fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

J. Zieliński: Osoby, które zakłóciły otwarcie wystawy naruszyły prawo

Osoby, które zakłóciły otwarcie wystawy „Armia Skazańców” w Suwałkach naruszyły prawo – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Wystawa poświęcona generałowi Władysławowi Andersowi, ojcu Anny Marii Anders, która kandydowała z powodzeniem w wyborach uzupełniających do Senatu na Podlasiu, została otwarta w piątek.

Otwarcie zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciw prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji. Wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że była to zorganizowana akcja.

Większość, powtarzam i wiem, co mówię, były to osoby przywiezione. Nie wyglądało to tak, żeby to były osoby na tyle majętne, żeby sobie to wszystko zorganizować, więc pojawia się pytania: kto to zorganizował i dlaczego, jak to wygląda w świetle prawa? Są to pytania bardzo istotne, ale co jest najważniejsze? Najważniejsze jest to, że naruszone zostało prawo wtedy, gdy ta grupa zakłóciła porządek publiczny, bo to było zakłócenie porządku publicznego, a na to jest artykuł w kodeksie karnym i to jest oczywiste – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji w swoim oświadczeniu zaprotestował „przeciwko przypisywaniu ruchowi niezamierzonych intencji”.  Zapewnił, że KOD „ma ogromny szacunek dla pamięci o generale Władysławie Andersie”.

RIRM

drukuj