J. Wiśniewska: E. Bieńkowska była nieskuteczna ws. międzynarodowego transportu drogowego

Komisarz Elżbieta Bieńkowska była nieskuteczna w sprawie pakietu przepisów dotyczących międzynarodowego transportu drogowego – ocenia europoseł Jadwiga Wiśniewska. Proponowane rozwiązania są niekorzystne dla polskich przewoźników.

Na początku tygodnia europosłowie Prawa i Sprawiedliwości z komisji transportu Parlamentu Europejskiego skierowali do Komisji Europejskiej pytanie ws. zaangażowania dyrekcji podlegającej komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług w przygotowanie tych przepisów.

Wczoraj Elżbieta Bieńkowska oświadczyła, że wyrażała wątpliwości ws. pakietu mobilności, „nawet daleko idące”, ale nie osiągnęła sukcesu. Jak dodała, to teraz sprawa polskiego rządu, a „kraj ma absolutnie szanse”.

 Ta wypowiedź jest skandaliczna – uważa europoseł Jadwiga Wiśniewska.

 – Otóż ona nie wykazała się dużą aktywnością, nie wykazała się dbałością o sprawy małych i średnich przedsiębiorstw, nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej, bo przyjęty pakiet mobilności jest pakietem, który bardzo mocno uderzy w małe i średnie przedsiębiorstwa, ale bardzo łatwo przerzuca ten „gorący kartofel” swojego niedbalstwa na pole rządowe, oczekując, że teraz rząd ma pole do popisu i do działania. Niech najpierw pani Elżbieta Bieńkowska rozliczy się z tego, co ona zrobiła w tej ważnej kwestii – komentuje europoseł Jadwiga Wiśniewska.   

Planowane przez Komisję Europejską zmiany w unijnej dyrektywie o pracownikach delegowanych zakładają m.in. wprowadzenie zasady równej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu.   Oznacza to, że pracownik wysłany tymczasowo do innego kraju zarabiałby tyle, co pracownik lokalny. Jeśli proponowane przez Brukselę przepisy wejdą w życie, pozycja polskich firm transportowych znacznie się pogorszy. Wiele z nich może też upaść.

Regulacjom oprócz Polski przeciwnych jest też 14 państw członkowskich, w tym Węgry, Słowacja, Czechy, Portugalia i Hiszpania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl