PAP/EPA

J. Stoltenberg: NATO nie planuje wysyłać jednostek bojowych na Ukrainę

NATO nie planuje wysyłać jednostek bojowych do niebędącej członkiem Sojuszu Ukrainy, jeżeli ten kraj zostanie najechany przez Rosję – powiedział w niedzielę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na antenie BBC.

„Nie mamy planów rozmieszczenia jednostek bojowych NATO na Ukrainie (…) koncentrujemy się na dostarczaniu wsparcia” – zaznaczył Stoltenberg.

„Istnieje różnica miedzy byciem członkiem NATO a byciem mocnym i wysoko cenionym partnerem, takim jak Ukraina. Nie ma co do tego wątpliwości” – dodał szef Sojuszu.

W niedzielę na antenie tej samej stacji minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss powiedziała, że to „wysoce nieprawdopodobne”, by brytyjscy żołnierze zostali wysłani na Ukrainę w celach bojowych. Szefowa brytyjskiej dyplomacji podkreśliła jednak, że należy udzielić wszelkiego możliwego wsparcia siłom zbrojnym Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl