fot. twitter.com/MAPGOVPL

J. Sasin: Mamy rekordową inflację – musimy to przetrzymać

Mamy rekordową inflację, 12,4 proc. to bardzo dużo – musimy to przetrzymać – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Rząd podjął cały zestaw działań, by inflację ograniczać; wojna na Ukrainie zmieniła wszystko – dodał.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w ubiegły piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2022 r. wzrosły rdr o 12,4 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 2,0 proc.

Jacek Sasin w Radiu Plus pytany o to, czy dojdziemy w tym roku do 20 proc. inflacji, odparł: „No nie no, nie przewiduję tego. Co prawda rzeczywiście mamy rekordową inflację, bo te 12,4 proc. to jest bardzo dużo”.

Jak wskazał, w krajach Zachodniej Europy inflacja od kilkudziesięciu lat jest najwyższa.

„Podjęliśmy cały zestaw działań, żeby inflację ograniczać. Tarcza antyinflacyjna przede wszystkim zmniejsza dolegliwości, można powiedzieć, inflacji” – powiedział.

Dodał, ekonomiści, eksperci przewidują, że w tym roku mamy szczyty inflacji.

„Ale już w drugiej połowie roku, pod koniec roku zacznie ona spadać. Musimy to przetrzymać. Wojna zmieniła wszystko” – ocenił.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl