J.M. Jackowski: PO traktuje Nowoczesną jak przystawkę, chce ją połknąć, natomiast ta przystawka próbuje się bronić

To gra polityczna o przywództwo w podzielonej totalnej opozycji parlamentarnej – tu nie chodzi o merytoryczną dyskusję – powiedział senator Jan Maria Jackowski. Polityk odniósł się w ten do wydarzeń organizowanych przez Nowoczesną i Platformę Obywatelską, które chcą zablokować reformę sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

W Parlamencie z inicjatywy Platformy Obywatelskiej odbyło się tak zwane wysłuchanie publiczne na temat zmian w Sądzie Najwyższym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego.

Do parlamentu Platforma zaprosiła m.in. Andrzeja Rzeplińskiego oraz obecną I prezes SN Małgorzatę Gersdorf. Wcześniej na zaproszenie Nowoczesnej spotkali się przedstawiciele klubów opozycyjnych: PO, PSL oraz UED. W spotkaniu nie uczestniczyli posłowie Kukiz’15

Senator PiS-u Jan Maria Jackowski całe zamieszanie widzi w kontekście targów politycznych i bezprecedensowej walki z rządem PiS

– W tej chwili tak naprawdę trwają negocjacje w sprawie kapitulacji Nowoczesnej, na jakich zasadach włączy się do Platformy Obywatelskiej. W tym kontekście patrzę na te wszystkie propozycje, chociażby propozycje Ryszarda Petru, żeby przywódcą zjednoczonej opozycji był Władysław Frasyniuk. Po dzisiejszym tekście w „Rzeczpospolitej”, gdzie Władysław Frasyniuk skrytykował obecnych liderów opozycji, pojawiła się koncepcja Ewy Kopacz. Widzimy wyraźnie, że mamy do czynienia z grą. PO traktuje Nowoczesną jako przystawkę, chce ją połknąć, natomiast ta przystawka próbuje się bronić – zaznacza Jan Maria Jackowski.

Wczoraj w Warszawie odbyły się protesty przeciwko reformom. Manifestowano przed Sejmem oraz Sądem Najwyższym.

Wcześniej przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się do instytucji międzynarodowych w związku z uchwaleniem ustaw o Krajowej Radzie Sądowniczej i ustroju sądów powszechnych. Środowiska opozycyjne zadeklarowały powstanie tzw. koalicji prodemokratycznej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl