fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

J. Kaczyński spotkał się z parlamentarzystami PiS; rozmowa m.in. o poprawie komunikacji

Poprawa komunikacji między parlamentarzystami a rządem oraz planowane zmiany legislacyjne – to główne tematy piątkowego spotkania w Warszawie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z parlamentarzystami partii z poszczególnych województw – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

W spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli parlamentarzyści PiS z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Było to pierwsze z planowanych czterech spotkań.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił dziennikarzom, że podczas spotkania poruszono bardzo różne tematy „dotyczące pracy klubu i partii i nowego sezonu politycznego”.

„Jednym słowem, to wszystko, co interesuje posłów w momencie, gdy na nowo rusza machina sejmowa i polityczna”- dodał Ryszard Terlecki.

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński podkreślił, że było to rutynowe spotkanie.

„Nic nadzwyczajnego nie ma w tym, że partia, która jest zapleczem dla rządu, w ramach swoich prac w parlamencie spotyka się z parlamentarzystami: posłami i senatorami, dyskutuje o sprawach bieżących, w odniesieniu do najważniejszych spraw i wyzwań, jakie przed nami w najbliższych tygodniach i miesiącach” – zaznaczył Joachim Brudziński.

Polityk odniósł się też do kwestii nowej formuły spotkań prezesa Jarosława Kaczyńskiego z politykami PiS.

„Dzięki wyborcom, mamy najliczniejszy klub parlamentarny ze wszystkich klubów w polskim Sejmie, a co za tym idzie, w tak licznym klubie, spotkanie ze wszystkimi posłami, jest rzeczą utrudnioną, stąd pomysł szefa klubu PiS, moim zdaniem bardzo dobry, aby nas podzielić w oparciu o regiony” – wyjaśnił Joachim Brudziński.

Z informacji uzyskanych przez PAP od polityków biorących udział w piątkowym spotkaniu wynika, że jednym z tematów rozmów była kwestia komunikacji między parlamentarzystami a rządem i poszczególnymi ministrami.

„Mowa była o tym, że czasem brakuje tej komunikacji i musi być większa dyscyplina, jeśli chodzi o formułowanie przekazu” – mówił w rozmowie z PAP jeden z polityków PiS biorących udział w spotkaniu.

Ponadto – jak dodał – pojawił się temat zmian legislacyjnych, planowanych w najbliższym czasie.

„Tutaj nic nowego nie padło poza kwestiami, o których jest mowa w ostatnim czasie” – zastrzegł rozmówca PAP. Podczas spotkania poruszano też tematy lokalne.

„Politycy mówili o swoich refleksjach, związanych ze specyfiką danego regionu” – dodał. Polityk PiS zapewnił jednocześnie, że nie rozmawiano na temat przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Jak dowiedziała się PAP, kolejne trzy spotkania parlamentarzystów PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, mają odbywać się każdorazowo przed posiedzeniem Sejmu.

PAP/RIRM

drukuj