PAP/Tomasz Waszczuk

J. Kaczyński o przymusowej relokacji migrantów: Nasz rząd się na to nigdy nie zgodzi. Nie zgodziliśmy się przed laty i nie zgodzimy się teraz

Komisja Europejska wraca do pomysłu przymusowej relokacji migrantów. Wszystko odbywa się pod hasłem obowiązkowej solidarności. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zapowiedział, że Polska nie dopuści do przymusowej relokacji uchodźców. 

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, odniósł się do unijnego pomysłu dotyczącego przymusowej relokacji migrantów.

– W Unii Europejskiej, w Komisji Europejskiej przypomniano sobie sprawę relokacji, chociaż ona została już zamknięta, to znaczy przymusowego rozdzielania migrantów. Chcę mocno podkreślić, że nasz rząd się na to nigdy nie zgodzi. Nie zgodziliśmy się przed laty i nie zgodzimy się teraz – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Polityk zwrócił uwagę, że to Polacy są gospodarzami we własnym kraju i nie podporządkują się unijnym pomysłom.

– Jeśli chodzi o Polskę, to na pewno nie będzie zmiany stanowiska. Będziemy bronili naszego prawa do bycia gospodarzem we własnym kraju. O to tutaj przede wszystkim chodzi. Chodzi o to, żeby Polacy mogli sami decydować o tym, jak ma wyglądać ich kraj, ich bezpieczeństwo, ich życie, a także jakie mają mieć obyczaje i tak dalej. To jest kwestia naszej suwerenności i tej suwerenności będziemy bronić – podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl