J. Gowin: Przeciwko Ustawie 2.0 protestują środowiska skrajnie lewicowe

Protestujący starają się upolityczniać Ustawę 2.0 – twierdzi wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Akcję protestacyjną przeciwko reformie szkolnictwa prowadzą studenci m.in. z uniwersytetów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i z AGH.

Poparcie dla reformy wyraziły wszystkie państwowe wyższe szkoły zawodowe. Szef resortu nauki na antenie Polskiego Radia zwrócił uwagę, że demokracja nie polega na tym, że pod wpływem protestu małych grupek wyraźna większość ma zrezygnować z wielkiej szansy. Zauważył, że protest prowadzą środowiska skrajnie lewicowe.

– Od początku mówiłem, że budują taką ścianę ogniową między światem akademickim a polityką. Przez 2,5 roku rząd nie upolityczniał uczelni, nie upolitycznia ich też ta ustawa. Wydaje mi się, że jest odwrotnie. To protestujący starają się je upolityczniać. Proszę zwrócić uwagę na to, kto tam protestuje – Antifa, partia Razem, środowiska LGBT – a więc środowiska skrajnie lewicowe – podkreślił Jarosław Gowin.

Resort nauki chce wprowadzić 50 poprawek podczas II czytania projektu reformującego szkolnictwo wyższe. Posłowie będą pracować nad konstytucją dla Nauki na rozpoczynającym się w czwartek dwudniowym posiedzeniu Sejmu.

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że pakiet zmian uwzględni w jeszcze większym stopniu interesy regionalnych uczelni. Dodał, że zasadnicze zręby reformy nie będą zmienione.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl