fot. PAP/Tomasz Gzell

J. Gowin: Polska Razem poszerzy się o nowe środowiska; szczegóły 4 listopada

„Polska Razem poszerza się o nowe środowiska” – poinformował w piątek szef partii Jarosław Gowin. Współpracę z ugrupowaniem podjęli m.in. Republikanie. Nowa formacja ma zostać zaprezentowana 4 listopada podczas kongresu.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin poinformował, że jego partia poszerzy się m.in. o Republikanów. Dodał też, że Polska Razem podejmie współpracę ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

– Łączy nas wiara w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność, a równocześnie przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak naród, patriotyzm i wiara chrześcijańska. Te środowiska, które do nas dołączą, to jest środowisko republikańskie (ideały republikańskie są tym, co jest wspólne dla nas wszystkich), to jest środowisko wolnościowe, to jest wreszcie ważne środowisko samorządowe – zapowiedział Jarosław Gowin.

Wicepremier podkreślił, że środowiska samorządowe są ważne, ponieważ nacisk w programie nowej partii zostanie położony właśnie na samorząd.

Reprezentujemy tę część, która chce mieć realny wpływ na polską rzeczywistość. Interesuje nas polityka realna, nie polityka pustych gestów – zaznaczył wicepremier.

Ugrupowanie kładzie także nacisk na zwiększenie wolności gospodarczej i politykę rodzinną. Dodatkowo Jarosław Gowin zaznaczył, że środowiska, z którymi Polska Razem chce podjąć współpracę, kierują się tymi samymi wartościami, m.in. wiarą w wolny rynek, w niskie podatki i we własność prywatną.

– Jestem przekonany, że dzięki połączeniu tych czterech różnych środowisk, na pewno nasz wspólny wpływ na polskie sprawy będzie zdecydowanie większy niż obecnie – mówił Jarosław Gowin.

Wiceszef ugrupowania Adam Bielan dodał, że środowiska, które deklarują chęć przyłączenia się do Zjednoczonej Prawicy, są „bardzo bogate intelektualnie”. Ponadto zapowiedział, że na kolejnych konferencjach prasowych będą ujawniane nowe osoby i środowiska, które zasilą Polskę Razem.

TV Trwam News/RIRM

drukuj