fot. twitter.com

J. Czaputowicz: Chcemy, żeby Rosja wróciła na drogę przestrzegania prawa międzynarodowego

Chcemy, żeby Rosja wróciła na drogę przestrzegania prawa międzynarodowego – oświadczył w Wilnie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef litewskiej dyplomacji Linas Linkeviczius wyraził pełne poparcie dla Polski wobec prób „przepisywania historii” przez Rosję.

„(…) jeśli chodzi o politykę rosyjską, chcielibyśmy, żeby była ona bardziej nastawiona na przestrzegania prawa międzynarodowego, a także – w kwestiach retorycznych – żeby uległa zmianie, żeby rzeczywistość, mam tu na myśli ocenę historii, spraw międzynarodowych, zaangażowanie Rosji na Ukrainie, żeby Rosja wróciła na drogę przestrzegania prawa międzynarodowego” – powiedział Jacek Czaputowicz.

Podobną opinię w sprawie Rosji przedstawił Linkeviczius. Zaznaczył on, że „Litwa jest gotowa do współpracy z dowolnym rządem Rosji, ale na zasadach przestrzegania prawa międzynarodowego i międzynarodowych zobowiązań”.

Linas Linkeviczius wyraził też pełne poparcie dla Polski wobec prób „przepisywania historii” przez Rosję.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl