Izrael: złodzieje zbezcześcili Bazylikę Przemienienia Pańskiego

Bazylika Przemienienia Pańskiego na górze Tabor w północnym Izraelu została zbezczeszczona przez złodziei. Akt wandalizmu miał podłoże rabunkowe – poinformował we wtorek rzecznik Zgromadzenia Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej Wadie Abunassar.

Z bazyliki skradziono kielichy, obrazy i pieniądze z puszki, a komunikanty wyrzucono na ziemię.

Również według policji akt ten jest sprawą kryminalną i nie ma charakteru nacjonalistycznego lub motywowanego religijnie. Policja uważa, że z puszki skradziono mniej niż 385 szekli (ok. 100 dolarów).

Abunassar podkreślił, że na ścianach kościoła nie pojawiły się graffiti – inaczej niż w przypadku aktów wandalizmu dokonywanych przez ekstremistów.

Do zbezczeszczenia kościoła, który jest częścią klasztoru franciszkanów i znanym miejscem turystycznym, doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl