fot. pixabay.com

Izrael: Dymisje w siłach obrony kraju po śmierci palestyńskiego więźnia – obywatela USA

Naczelne dowództwo sił obronnych Izraela poinformowało w poniedziałek wieczorem o zdymisjonowaniu dwóch oficerów i udzieleniu nagany dowódcy batalionu w związku ze śmiercią 78-letniego Palestyńczyka, którego aresztowano. Mężczyzna był obywatelem USA.

W komunikacie zaznaczono, że „śmierć starszego wiekiem Palestyńczyka, do jakiej doszło 12 stycznia br. po aresztowaniu go na Zachodnim Brzegu, była – jak wykazało śledztwo – rezultatem nagannego moralnie zachowania i niewłaściwego sposobu podejmowania decyzji”.

Omar Abdalmadżid Asad został znaleziony martwy w areszcie wojskowym.

„Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna doznał zatrzymania akcji serca, co zostało wywołane stresem” – poinformowano.

Atak paniki spowodowało najprawdopodobniej zastraszanie Omara Abdalmadżida Asada przez izraelskich wojskowych po tym, gdy odmówił współpracy.

„Zarazem jednak śledztwo nie potwierdziło, by doszło do użycia wobec niego siły. Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że całe zajście było nieszczęśliwym, choć bardzo poważnym wypadkiem” – podkreślono w oświadczeniu armii, jakie opublikowano wczoraj wieczorem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl