Iran. Przeprowadzono próby z balistycznymi pociskami rakietowymi

Irańska Gwardia Rewolucyjna przeprowadziła próby z kilkoma rakietowymi pociskami balistycznymi, które wystrzelono z silosów rozmieszczonych w różnych miejscach w kraju – poinformowała agencja IRNA. Nie podano jednak szczegółów dotyczących broni.

IRNA w depeszy podkreśliła, że próby z bronią rakietową pokazują zdolności kraju do odstraszania, a także gotowość Teheranu do odpierania zagrożeń. Państwowa telewizja pokazała materiał wideo, na którym zarejestrowano star pocisków z podziemnych silosów.

Jednak agencja Reutera podała, że były to zdjęcia prezentujące próby z października zeszłego roku z rakietami średniego zasięgu – Emad. Wtedy to dokonano po raz pierwszy testów tych pocisków.

Na tamte próby zareagowały Stany Zjednoczone, które oceniły, że oznaczało to złamanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ z czerwca 2010 roku zakazującej Iranowi prób rakietowych pocisków balistycznych. Według Waszyngtonu pocisk Emad może być wyposażony w głowicę nuklearną.

Iran podkreśla, że żaden z krajowych pocisków rakietowych nie jest przystosowany do przenoszenia broni atomowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl