fot. pixabay.com

Iran: Niedobory wody przyczyną protestów w południowo-zachodniej części kraju

Niedobory wody doprowadziły do protestów w kilku miastach w południowo-zachodniej prowincji Iranu Chuzestan. Rząd wysłał do regionu delegację w celu wyjaśnienia sytuacji.

W skład rządowej delegacji – przekazała irańska agencja państwowa IRNA – weszli przedstawiciele ministerstw spraw wewnętrznych oraz energetyki i rolnictwa. Zamierzają ocenić sytuację oraz we współpracy z władzami lokalnymi znaleźć „natychmiastowe” rozwiązanie problemów – zapowiedział szef kancelarii prezydenta Iranu Mahmud Waesi.

Agencja podała, że podczas protestów w niektórych miastach doszło do starć demonstrantów z policją i innymi siłami bezpieczeństwa. Aresztowano kilka osób. Istnieją też obawy, że protesty mogą rozszerzyć się na inne części kraju.

Niedobory wody i przerwy w dostawie prądu dotknęły w ostatnich tygodniach cały Iran, ale szczególnie źle jest w prowincji Chuzestan, gdzie temperatury dochodzą do nawet 50 st. C. Fale suszy mają dodatkowy negatywny wpływ na rolnictwo w regionie.

Prezydent Hasan Rowhani winą za trudną sytuację gospodarczą w kraju, w wyniku której brakuje funduszy na rozwój i modernizację infrastruktury, obarczył sankcje nałożone na Iran w 2018 r. przez USA.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl