fot. flickr.com

Iran grozi użyciem siły przeciwko Izraelowi

Przed tygodniem premier Izraela oskarżył Iran o przemyt ropy naftowej, pomimo nałożonych na ten kraj amerykańskich sankcji. Benjamin Netanjahu groził wtedy użyciem siły – izraelskiej marynarki wojennej. Teheran odrzucił te oskarżenia i mówił o zdecydowanej reakcji na każdą interwencję Izraela.

– Irańskie siły zbrojne z pewnością mają zdolności, żeby w najlepszy możliwy sposób ochronić linie żeglugowe kraju przed ewentualnym zagrożeniem – oświadczył Amir Hatami, irański minister obrony.

Jak zaznaczył, społeczność międzynarodowa również nie zaakceptuje takich działań. Po wyjściu w maju ubiegłego roku USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, Waszyngton nałożył ponownie na Teheran sankcje w celu zredukowania do zera eksportu irańskiej ropy.

Według ekspertów Iran zastosował rozmaite środki, aby uniknąć sankcji, w tym zmianę nazw statków czy rejestru bander, wyłączanie transponderów na statkach i przekazywanie dostaw między statkami na morzu i z dala od dużych hubów handlowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl