fot. PAP/EPA

Iran: do Teheranu spływają propozycje pomocy w poszukiwaniu helikoptera prezydenta

Do Teheranu spływają wyrazy zaniepokojenia i propozycje pomocy w związku z wypadkiem helikoptera przewożącego prezydenta Iranu, Ebrahima Raisiego, i jego ministra spraw zagranicznych. Wsparcie w poszukiwaniu maszyny zaproponowały m.in. Turcja, Rosja, Arabia Saudyjska i Katar.

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, podkreślił w mediach społecznościowych, że uważnie obserwuje rozwój wydarzeń w związku z wypadkiem helikoptera. Dodał, iż strona turecka utrzymuje stały kontakt z Iranem i jest gotowa do zapewnienia niezbędnego wsparcia Teheranowi. Przywódca wyraził nadzieję na dobre wieści od prezydenta i jego delegacji.

MSZ Arabii Saudyjskiej wyraziło poparcie dla Iranu i zapewniło, że jest gotowe do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy w związku z wypadkiem. Zaznaczono, iż kraj śledzi doniesienia na ten temat z dużym zaniepokojeniem – napisał Reuters.

Gotowość udzielenia wszelkich form wsparcia podczas poszukiwań wyraziło również MSZ Kataru.

Na wypadek zareagowała też rzecznik MSZ w Moskwie, Maria Zacharowa.

„Rosja jest gotowa do udzielenia wszelkiej koniecznej pomocy w poszukiwaniu zaginionego helikoptera i badania przyczyn zdarzenia” – oświadczyła Maria Zacharowa.

Wcześniej rzecznik Departamentu Stanu USA oznajmił, że resort uważnie obserwuje doniesienia o katastrofie helikoptera.

Do wypadku maszyny przewożącej prezydenta doszło w pobliżu Dżolfy w irańskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni. Mgła i ulewne deszcze utrudniają pracę ekip ratowniczych, w tym zlokalizowanie helikoptera.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl