fot. pixabay.com

Irak: Atak rakietowy na międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie

Sześć rakiet uderzyło w piątek w międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie – poinformowały siły zbrojne Iraku. Pociski trafiły w płytę lotniska oraz pasy startowe. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

Według agencji Reutera atak był wymierzony w stołeczny port lotniczy i pobliską bazę sił USA.

Zniszczony został samolot cywilny Boeing 767 należący do państwowego irackiego przewoźnika Iraqi Airways – podały źródła w irackiej policji.

Dotychczas nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku.

Baza wojskowa USA Camp Victory, znajdująca się obok międzynarodowego lotniska w Bagdadzie, regularnie jest celem ostrzałów rakietowych – pisze Reuters. Strona amerykańska i władze Iraku obwiniają o te ataki sprzymierzone z Iranem szyickie grupy rebeliancie, które sprzeciwiają się obecności USA w regionie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl