fot. twitter.com/ipngovpl

IPN zarzucił kongresmenowi USA „zakłamywanie zbrodni Adolfa Hitlera”

Instytut Pamięci Narodowej zarzucił demokratycznemu kongresmenowi Steve’owi Cohenowi „zakłamywanie zbrodni Adolfa Hitlera”. Instytut przypomniał, że Polska była pierwszym krajem, który zbrojnie przeciwstawił się Rzeszy Niemieckiej.

Oświadczenie IPN jest reakcją na wypowiedź Steve’a Cohena, który w stacji CNN przypisał Polsce winę za niemieckie obozy koncentracyjne. IPN wskazał, że ignorancja historyczna i względnie zła wola takich ludzi jest obelgą dla wszystkich ofiar niemieckiej okupacji.

Wiceprezes IPN, dr Mateusz Szpytma, przypomniał, że ofiarami zbrodniczej polityki nazistowskich Niemiec były m.in. miliony polskich obywateli.

– To żenujące, że trzeba mówić o tym, że Auschwitz-Birkenau i inne obozy koncentracyjne oraz obozy zagłady były budowane przez Niemców i to oni są wyłącznie za nie odpowiedzialni. Niemcy są odpowiedzialne za miliony Żydów, Polaków, jeńców sowieckich i osób innych narodowości, którzy zostali tam zamordowani. (…) To wymaga stanowczej reakcji – podkreślił dr Mateusz Szpytma.  

https://twitter.com/ipngovpl/status/1397851160887926786

Kłamstwa w związku z przypisywaniem Polsce winy za niemieckie obozy koncentracyjne zarzuciła Cohenowi również m.in. nowojorska Fundacja Kościuszkowska.

IPN i Fundacja oczekują, że kongresmen przeprosi za swoje słowa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl