Interfax: na zachodzie Rosji ćwiczenia lotnicze na dużą skalę

Wojska rosyjskie rozpoczęły ćwiczenia lotnicze na dużą skalę w zachodnich regionach Rosji – poinformowała agencja Interfax. Jak sprecyzowano, ćwiczenia prowadzone są głównie na północnym zachodzie Rosji, nie przy granicy z Ukrainą.

Wcześniej siły rosyjskie zajęły siedzibę Marynarki Wojennej Ukrainy w Sewastopolu. Z masztów w jednostce zerwane zostały ukraińskie flagi – zastąpiono je rosyjskimi.

W związku z tym około tuzina ukraińskich wojskowych – nieuzbrojonych i w cywilnych ubraniach – wyszło z siedziby.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił wicepremierowi Witalijowi Jaremie i ministrowi obrony Ihorowi Teniuchowi natychmiastowy wylot na Krym, by uniknąć rozlewu krwi w konflikcie między ukraińskimi wojskowymi a tzw. rosyjską samoobroną Krymu. Samozwańczy krymski premier zapowiedział, że ukraińscy ministrowie nie zostaną wpuszczeni na półwysep.

Minister obrony Ukrainy oświadczył, że siły ukraińskie nie wycofają się z Krymu mimo podpisania przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina traktatu przyłączającego ten półwysep do Rosji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl