By TUBS - Praca własna; CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15035619

Indonezja: Tragiczne skutki kataklizmów

Przybiera na sile dramat, który dotknął Indonezję po niedawnym uderzeniu w nabrzeża dwóch wysp fali tsunami. Liczba ewakuowanych wzrosła o ponad połowę w stosunku do ubiegłego tygodnia. Blisko dziesięciokrotnie powiększyła się liczba rannych. Kościół katolicki nieustannie angażuje się w pomoc ofiarom.

Według indonezyjskiej Narodowej Agencji ds. Przeciwdziałania Katastrofom, w wyniku grudniowego uderzenia fal tsunami zginęło 440 osób, a ponad 14 tys. odniosło rany. Swoje domy musiało opuścić prawie 34 tys. Indonezyjczyków. W raporcie agencji podkreślono, że liczby te będą nadal wzrastać.

Do tych, którzy ucierpieli, pomocną dłoń wyciągnęły m.in. siostry franciszkanki, prowadzące szpital niedaleko dotkniętych kataklizmem terenów. Zakonnice otworzyły trzy misje pomocowe w regionie, gdzie zniszczenia są najbardziej dotkliwe. Siostry zapewniają pomoc medyczną rannym, obsługę stołówki oraz wsparcie psychologiczne. To nie jedyny dramat mieszkańców Indonezji. Co najmniej 15 osób zginęło w wyniku osunięć ziemi, do których doszło w Nowy Rok w zachodniej części wyspy. Co najmniej 20 osób jest zaginionych. Ekipy ratunkowe kontynuują poszukiwania. Zwały błota wywołane obfitymi deszczami zalały ponad 30 domów. Indonezja jest archipelagiem podatnym na katastrofy. Powodzie i osunięcia ziemi dotykają Indonezję co roku podczas pory deszczowej, która w tym kraju trwa od grudnia do lutego. Rok 2018 był najcięższym od ponad dekady – w serii trzęsień ziemi i uderzeń tsunami w różnych regionach kraju zginęło ponad 3200 osób.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl