Indonezja: „Dar Młodzieży” wpłynął do portu w Dżakarcie

„Dar Młodzieży” odbywający rejs dookoła świata dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wpłynął we wtorek do portu w Dżakarcie. O przybyciu do stolicy Indonezji poinformowała w środę PAP wiceprezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Monika Mostowska.

Na pokładzie polskiego żaglowca miały miejsce oficjalne spotkania dyplomatyczne m.in. z nuncjuszem apostolskim, przedstawicielami ambasady Panamy w Indonezji oraz indonezyjską młodzieżą – poinformowała Monika Mostowska.

Ksiądz Jerzy Limanówka z Fundacji Salvatti.pl (Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej, która jest współorganizatorem Rejsu Niepodległości – PAP) opowiadał o przygotowaniach uczestników wyprawy do jej kulminacyjnego punktu – Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Relacje z Dżakarty przekazuje na bieżąco pallotyńskie radio: pallotti.fm. Na whatsappie istnieje możliwość kontaktu z ks. Limanówką.

Rejs Niepodległości, rozpoczęty w maju w Gdyni, ma potrwać do marca 2019 r. Żaglowiec opłynie kulę ziemską, docierając do ponad dwudziestu dużych portów morskich. Dotychczas „Dar Młodzieży” odwiedził m.in. Kopenhagę, Stavanger w Norwegii, francuskie Bordeaux, hiszpańską Teneryfę i stolicę Senegalu, Dakar.

„Dar Młodzieży” odwiedzi jeszcze m.in. Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Panamę oraz Londyn.

W rejsie szkolnej fregaty, który służy również promocji Polski, uczestniczą studenci szkół morskich oraz laureaci konkursu związanego z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorami wyprawy są: Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna. Do głównych darczyńców Rejsu Niepodległości należą: Orlen, Tauron i Polska Fundacja Narodowa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl