Indonezja: 8 ofiar śmiertelnych katastrofy śmigłowca ratowniczego

Helikopter uczestniczący w akcji ratowniczej i ewakuacji ludności z płaskowyżu Dieng Plateau na wyspie Jawa, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu, rozbił się w pobliżu krateru Sileri – podał generał Ivan Tito, szef Narodowej Służby Poszukiwań i Ratownictwa.

Wystąpienie generała Tito w stacji telewizyjnej TVOne było transmitowane na żywo z Temanggung – miejscowości, która znajduje się najbliżej od miejsca, gdzie na skałach krateru rozbił się helikopter.

Generał zaznaczył, że ciała ośmiu osób, które zginęły – czterech wojskowych i czterech ratowników – zostały już przewiezione do szpitala Bhayangkara w mieście Semarang, w środkowej części Jawy.

Do wypadku miało dojść trzy minuty po dotarciu śmigłowca w pobliże krateru Sileri. Jego niedzielny wybuch spowodował obrażenia u co najmniej dziesięciu osób.

Dieng Plateau jest płaskowyżem pochodzenia wulkanicznego. Region ten słynie z pięknego ukształtowania, kolorowych jezior, gorących źródeł, dymiących kraterów oraz świątyń hinduistycznych z VIII wieku.

PAP/RIRM

drukuj