Katastrofa samolotu AirAsia: z morza wydobyto kolejne ciała

Z Morza Jawajskiego, w pobliżu Borneo, wydobyto kolejne trzy ciała ofiar katastrofy samolotu malezyjskich linii AirAsia – poinformował w środę szef indonezyjskich służb ratowniczych Bambang Sulistyo.

W środę rano (czasu lokalnego) wznowiono akcję poszukiwawczą, którą jednak utrudniają silny wiatr i wysokie fale. Z wody udało się wydobyć trzy ciała: dwóch mężczyzn i kobiety.

W sumie do tej pory wyłowiono ciała sześciu ofiar katastrofy, w tym kobiety w mundurze stewardessy, a nie jak podawano wcześniej – około 40.

Szczątki malezyjskiego samolotu zlokalizowano we wtorek na Morzu Jawajskim, zaledwie 10 kilometrów od miejsca, gdzie utracono z nim kontakt.

Airbus A320-200 należący do taniego malezyjskiego przewoźnika AirAsia zniknął z radarów o godz. 6.17 (0.17 czasu polskiego) w niedzielę, lecąc w gęstych chmurach burzowych z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Na pokładzie maszyny były 162 osoby.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl