Indie: Pożar w Muzeum Historii Naturalnej w Delhi

Rozległy pożar wybuchł we wtorek rano w Muzeum Historii Naturalnej w centrum stolicy Indii, Delhi. Zniszczeniu uległa część rzadkich i starych gatunków fauny i flory – poinformował indyjski minister środowiska. W pożarze rannych zostało sześciu strażaków.

Pożar wybuchł na szóstym piętrze, rozprzestrzenił się na wszystkie siedem kondygnacji i uszkodził budynek – podał portal BBC News.

Do gaszenia płomieni przyjechało 35 wozów strażackich. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Minister środowiska Prakash Javadekar powiedział, że władze muszą jeszcze określić pełen rozmiar szkód, ale stara kolekcja uległa zniszczeniu. „To prawdziwa strata. Nie da się jej przeliczyć na rupie. Były tam pewne bardzo stare gatunki fauny i flory” – powiedział minister.

Przedstawiciel straży pożarnej powiedział telewizji NDTV, że „nie działał mechanizm bezpieczeństwa pożarowego”. „Dlatego tak długo zajęło nam gaszenie ognia” – dodał.

W państwowym Muzeum Historii Naturalnej znajdowały się tysiące zachowanych okazów roślin, zwierząt i bogactw naturalnych z Indii i całego świata, w tym m.in. motyli, żab, węży, jaszczurek, a także tygrysów i lampartów.

Wzniesiony 38 lat temu budynek muzeum krytykowano za zły projekt i złe utrzymanie; planowano przenieść je do nowego pomieszczenia w innej lokalizacji Delhi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl