Indie: Do 324 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi w stanie Kerala

W powodzi i osunięciach ziemi w stanie Kerala na południowym zachodzie Indii zginęły już 324 osoby – oświadczyły w piątek władze lokalne. Wcześniej informowano o 164 ofiarach śmiertelnych.

„To najgorsza powódź od stu lat” – podkreślił premier tego stanu Pinarayi Vijayan.

W piątek deszcze w Kerali nieco zelżały, co ułatwia pracę ratowników, którzy usiłują ewakuować tysiące ludzi. Część z nich tkwi na dachach zalanych domów. Ponad 200 tys. ludzi zostało bez dachu nad głową. Władze zorganizowały około 1200 tymczasowych obozów dla potrzebujących.

Co najmniej do 26 sierpnia zamknięte będzie międzynarodowe lotnisko w Koczin, którego pasy startowe zostały zalane. We wszystkich dystryktach stanu Kerala obowiązuje czerwony alert. Rząd apeluje do mieszkańców, by nie ignorowali nakazów ewakuacji.

Każdego roku w powodziach spowodowanych deszczami monsunowymi w Indiach ginie kilkaset osób. Pora monsunowa trwa tam od czerwca do września.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl