fot. flickr.com

IMGW: upał w prawie całym kraju, temperatury do 33 st.

IMGW ostrzega przed upałami w prawie całym kraju. Termometry w dzień pokażą do 33 st. Ostrzeżenie nie obowiązuje tylko w Polsce północno-wschodniej i woj. podkarpackim.

IMGW wydał w sobotę około południa ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem prawie dla całego kraju. Alert obowiązuje w 13 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim (oprócz powiatów przygranicznych), opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i lubelskim.

Na tych obszarach w dalszym ciągu prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 st. do 33 st. Termometry w nocy pokażą od 18 st. do 20 st.

Upałem nie są zagrożone tylko Warmia i Mazury, Podlasie, Podkarpacie i południowe powiaty Dolnego Śląska. Na Podkarpaciu w powiatach południowych obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Na tym obszarze wystąpią burze z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 65 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl