fot. twitter.com

IMGW ostrzega przed przymrozkami w północnej połowie Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w niemal całej północnej połowie kraju. Miejscami temperatura może spaść do minus 5 st. C.

Jak poinformował w niedzielę IMGW, nocą z niedzieli na poniedziałek w niemal całej północnej połowie kraju temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla całego województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego, a także dla północnej części woj. podlaskiego i mazowieckiego. Alert dotyczy również zachodniej części woj. dolnośląskiego, woj. wielkopolskiego z wyjątkiem południowych powiatów oraz woj. zachodniopomorskiego z wyjątkiem powiatów położonych nad samym morzem.

Na całym obszarze objętym ostrzeżeniem temperatury nad ranem i wczesnym rankiem spadną do poziomu od -1 st. do -3 st. C. Lokalnie przy gruncie prognozowany jest spadek temperatury do minus 5 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

PAP/RIRM

drukuj