fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed oblodzeniem w 10 województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem w 10 województwach.

Ostrzeżenia dotyczą oblodzenia na terenie całego województwa zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1347150555924279296

Alerty na tych obszarach zaczynają obowiązywać od czwartku od około godziny 19. Na terenach objętych ostrzeżeniami IMGW prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

W niektórych miejscach temperatura minimalna wyniesie około -2 st. C, natomiast temperatura minimalna gruntu może wynieść -4 st. C.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w 10 województwach obowiązują do piątku do godziny 8-9 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl