Ideologiczna ofensywa Lewicy

Aborcja na życzenie, równe prawa kobiet i mężczyzn oraz refundacja in vitro – to postulaty, z którymi Lewica wyruszyła dziś w objazd po kraju.

„Zrobimy to lepiej” – z tym zawołaniem Lewica wyruszyła dziś w Polskę, by zaprezentować swój program polityczny.

– Podczas tej trasy pokażemy, że Polki i Polacy mogą na nas polegać – zaznaczyła Joanna Scheuring-Wielgus, poseł Lewicy.

Patrzymy w ulotkę, którą otrzymaliśmy od poseł Joanny Scheuring-Wielgus. A tam znajdują się między innymi takie punkty, jak „Równe prawa dla kobiet i mężczyzn”. Zapytaliśmy więc konkretnie, które prawa przysługują mężczyznom, a kobietom nie.

– Prawo to jest jedno, ale jego stosowanie – drugie. Kobiety są dyskryminowane w miejscu pracy, ale także, najczęściej, wykonują zawody, które są najgorzej płatne – oceniła Beata Maciejewska, poseł Lewicy.

Jednak to nie jest problem systemowy. Artykuł 33 konstytucji mówi wprost: kobieta i mężczyzna mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym. W kolejnych postulatach Lewicy czytamy: „Aborcja na życzenie” oraz „Dostęp do antykoncepcji i refundacja in vitro”.

– Chcemy zawalczyć o to, żeby Mińsk Mazowiecki, Siedlce dofinansowały zabiegi in vitro. Będziemy rozmawiać o tym z władzami Mińska Mazowieckiego, Siedlec, ale zapowiadamy już taką inicjatywę, zbiórkę podpisów na koniec wakacji – zapowiedziała Dorota Olko z partii Razem.

Dopiero na koniec wakacji, bo w ciągu najbliższego miesiąca Lewica ponownie będzie zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie ministra edukacji i nauki, prof. Przemysława Czarnka. Ostatni wniosek przepadł w Sejmie we środę, kiedy Sejm nie wyraził zgody na dymisję.

– Będziemy bronić prawa naszych dzieci do normalnej szkoły. Będziemy bronić prawa naszej młodzieży do nauki bez lewackiej indoktrynacji – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Lewica chce dymisji ministra, prof. Przemysława Czarnka, za jego tradycyjne poglądy i walkę o to, by lewicowe organizacje nie mogły prowadzić w szkołach zajęć dla dzieci bez wyraźnej zgody rodziców.

– My jako państwo mamy konstytucyjny obowiązek chronić dzieci przed demoralizacją – akcentował prof. Przemysław Czarnek.

Za jego odwołaniem głosowały ostatnio także inne kluby, np. Polska 2050. Lider ugrupowania, Szymon Hołownia, który przez lata kreował się na katolickiego publicystę, dziś przyjmuje lewicową retorykę.

– Chętnie będę dyskutował z lekarzami, psychologami, etykami, a przede wszystkim z kobietami, czy na przykład Zespół Downa powinien być przesłanką umożliwiającą aborcję – powiedział Szymon Hołownia, lider Polska 2050, w październiku, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zabijanie nienarodzonych dzieci ze względu na chorobę jest niezgodne z prawem.

Lewicową narrację powtarza dziś także Donald Tusk.

– Kościół, który przykleił się do władzy i władza, która przykleiła się do Kościoła, nie jest już Kościołem – ocenił Donald Tusk.

Do ideologicznej ofensywy wobec Polski i jej tradycji dołączyła także Komisja Europejska. W ubiegłym tygodniu wszczęła wobec Polski procedurę naruszeniową za rzekome łamanie praw osób LGBT.

TV Trwam News

drukuj