Fot. pixabay.com

Holandia: samorząd Purmerend zrezygnował z budowy ośrodka dla 1,5 tys. Ukraińców po sprzeciwie mieszkańców

Po protestach mieszkańców Purmerend w centralnej Holandii władze gminy zrezygnowały z utworzenia schroniska dla 1,5 tys. uchodźców z Ukrainy -informuje portal NH Nieuws.

Na początku listopada br. mieszkańcy Purmerend niedaleko stolicy kraju zablokowali wejście do urzędu miasta w proteście przeciwko planom gminy zbudowania schronienia dla 1,5 tys. uchodźców z Ukrainy.

Mieszkańcy skarżyli się, że ich dzieci nie mogą uzyskać mieszkania, a gmina zamiast zająć się problemem niedoborów mieszkaniowych funduje schronisko dla uchodźców.

Ostatecznie podczas czwartkowej sesji rady miasta zdecydowano, iż ośrodek nie powstanie. Oficjalnie ze względu na to, że rząd centralny nie zagwarantował środków na ten cel. Jednak nieoficjalnie samorządowcy przyznają, iż decyzja jest związana ze sprzeciwem lokalnej społeczności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl