fot. PAP/EPA

Holandia: policja zatrzymała ponad 600 aktywistów, który trzeci tydzień próbują blokować autostradę

Holenderska policja zatrzymała w sobotę przeszło 600 aktywistów klimatycznych z Holandii i Niemiec, którzy blokowali autostradę A12 w Hadze. Funkcjonariusze użyli armatki wodnej. To już trzeci tydzień blokad ruchliwej arterii Hagi.

Aktywiści organizacji Extinction Rebellion domagają się od holenderskiego rządu rezygnacji z eksploatacji paliw kopalnych.

Tym razem holenderscy działacze zostali wsparci przez około 100 aktywistów Letzte Generation, radykalnej grupy klimatycznej z Niemiec, którzy od miesięcy paraliżują niemieckie miasta. Organizacja zasłynęła nie tylko blokadami dróg, ale również niszczeniem dział sztuki; w ostatnią niedzielę jej działacze próbowali zakłócić maraton berliński.

Około południa holenderscy i niemieccy zwolennicy obu organizacji podjęli próbę zablokowania ruchliwej arterii miasta. Jak podaje agencja prasowa ANP Niemcy próbowali się przyklejać do asfaltu, co zostało jednak uniemożliwione przez funkcjonariuszy. Ostatecznie policja użyła armatki wodnej i po dwóch godzinach odblokowała autostradę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl