Z. Hoffmann: winę za zakłócenie rocznicy Czerwca ’56 ponosi prezydent Poznania

Wojewoda wielkopolski zabrał głos ws. zakłóceń wtorkowych obchodów rocznicy Czerwca’56. W wydanym oświadczeniu Zbigniew Hoffmann wskazał, że winę za zakłócenie obchodów rocznicy w Poznaniu ponosi organizator uroczystości – prezydent Poznania.  

Przemówienia wygłaszane m.in. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę zostały wygwizdane i zagłuszane obraźliwymi okrzykami.

Ponadto z informacji medialnych wynika też, że władze Poznania zablokowały odegranie hymnu państwowego przez Wojsko Polskie.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann w wydanym oświadczeniu  zaznaczył, że to Jacek Jaśkowiak powinien zagwarantować spokój w trakcie obchodów. W jego ocenie przez prezydenta miasta sprofanowano uroczystości Czerwca’56 oraz upokorzono jego bohaterów.

Do sprawy odniosła się również premier Beata Szydło. W jej opinii takich zachowań nie można tolerować.

– Są takie miejsca, w których trzeba przede wszystkim być razem i trzeba pokazywać jedność, ale trzeba przede wszystkim pamiętać o tych wspaniałych ludziach, którzy w pewnym momencie postanowili stanąć po stronie nas wszystkich. Walczyli o godność, o honor, o wolność. To są bohaterowie, którym trzeba oddać cześć, a przede wszystkim o nich pamiętać. Zachowania, które nie licują z powagą miejsca ani czasu, niestety można tylko i wyłącznie skwitować tym, że ci, którzy tam przyjechali, próbowali te uroczystości w tak skandaliczny sposób zakłócić, nie dorośli do tego, żeby stawać w tym miejscu i tam wtedy być – powiedziała premier Beata Szydło.

Główne uroczystości z okazji 60. rocznicy wydarzeń z 1956 r. odbyły się we wtorek w Poznaniu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl