fot. pixabay.com

Hiszpańska prokuratura generalna włączy się w badanie zbrodni wojennych na Ukrainie

Prokuratura generalna Hiszpanii włączy się w zbieranie dokumentów potwierdzających zbrodnie wojenne popełniane przez Rosję podczas inwazji na Ukrainę – podała telewizja TVE.

We wtorek prokurator generalna Hiszpanii, Dolores Delgado, złożyła podpis pod dokumentem umożliwiającym prowadzenie dochodzenia w sprawie zbrodni wojennymi popełnianymi przez rosyjskie siły zbrojne.

„W sobotę rozmawiałam z prokuratorem generalnym Ukrainy, który opowiedział mi, co dzieje się w tym kraju, opisując zdarzenia dotyczące ofiar i panującą tam sytuację” – relacjonowała Dolores Delgado podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

Zapewniła, że Hiszpania jest gotowa, by udzielić konkretnej pomocy w badaniu zbrodni wojennych i rzetelnie je udokumentować, „ażeby w swoim czasie zostały one osądzone przed właściwe do tego organy sądownicze”.

„Agresja, której doświadcza niepodległy naród ukraiński, jest nie tylko aktem nieuzasadnionej wojny (…), ale powoduje inne poważne naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego” – podkreśliła prokurator generalna Hiszpanii.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl