fot. twitter.com/112rmurcia

Hiszpania: trzech Polaków zginęło w wypadku na autostradzie

Trzech Polaków zginęło w poniedziałek w wypadku samochodowym na autostradzie A7 w rejonie Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii. Informacje podane przez RMF FM potwierdziło dla PAP polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„W wypadku zmarło trzech obywateli RP” – poinformował szef Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jakub Wawrzyniak.

Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem. RMF24, powołując się na hiszpańskie media, podało że dyżurni służb ratunkowych zgłoszenie o wypadku otrzymali przed godziną 4.00 czasu lokalnego.

Śmierć poniosło trzech mężczyzn: jeden w wieku 32 lat i dwóch trzydziestolatków. Polskie MSZ nie potwierdza wieku ofiar ze względu na ochronę prywatności; nie podaje również szczegółowych informacji o tym, w jakich okoliczność doszło do wypadku.

„Placówka (dyplomatyczna) w Madrycie monitoruje sprawę na bieżąco i pozostaje w kontakcie z lokalnymi służbami” – powiedział Jakub Wawrzyniak.

Według RMF24, zderzyły się trzy samochody. Polacy jechali volkswagenem i zderzyli się z audi oraz mercedesem. Dwie osoby zginęły na miejscu, dwie zostały ciężko ranne, a pozostałe dwie doznały lekkich obrażeń. Jeden z poszkodowanych zmarł po przewiezieniu do szpitala Virgen de la Arrixaca w Murcji.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Szef Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych potwierdził, że wciąż prowadzone jest w tej sprawie śledztwo.

PAP/RIRM

drukuj