Hiszpania: Policja rozbiła dżihadystyczną grupę przygotowującą zamach

Funkcjonariusze hiszpańskiej policji rozbili dżihadystyczną grupę, która przygotowywała się do zamachu terrorystycznego na terenie Hiszpanii. Do środowego popołudnia zatrzymano pięciu domniemanych członków komórki tzw. Państwa Islamskiego (IS).

Jak poinformowała w środowym komunikacie Policja Krajowa (Policia Nacional), mężczyźni zostali ujęci na terenie aglomeracji Madrytu i Barcelony.

Sprecyzowano, że zatrzymania były możliwe dzięki współpracy z Europolem. Jednym z ujętych w trakcie operacji jest wyznawca radykalnego islamu, znany pod pseudonimem “Szejk”.

“To on stał na czele grupy (…). W 2016 r. został już aresztowany w Turcji, kiedy próbował przyłączyć się do Państwa Islamskiego” – wyjaśniła hiszpańska policja, wskazując, że sprawa ma związek z ujęciem innych trzech obywateli Algierii w styczniu 2021 r.

Powołujący się na źródła wśród śledczych dziennik “El Espanol” podał, że “Szejk” nie tylko werbował dżihadystów i rozwijał struktury grupy przestępczej, ale też podejmował konkretne działania służące organizacji potencjalnego aktu terroru.

Jak ustalił “El Espanol”, rozbita grupa dżihadystyczna “była gotowa do przeprowadzenia ataku terrorystycznego”. Gazeta potwierdziła, że podczas środowych zatrzymań funkcjonariusze zabezpieczyli zgromadzoną przez islamistów broń oraz amunicję.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl