H. Kowalczyk w WSKSiM: Rekordzistami sprzedanych spółek był rząd PO-PSL

150 mld zł – za taką kotwę wyprzedano majątek państwowy od początku lat 90. Rekordzistami był rząd PO-PSL, który sprzedał spółki warte ok 58 mld zł. – powiedział w Toruniu minister Henryk Kowalczyk, szef komitetu stałego Rady Ministrów

Minister bierze udział w konferencji gospodarczej w WSKSiM pt. „Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę”. Spotkanie otworzył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Minister Henryk Kowalczyk podkreślił, że spółki Skarbu Państwa mają swoją znaczącą rolę w budowie majątku. Warunkiem – zaznaczył – jest jednak pozostawanie naturalnym monopolistą na rynku.

Właściwie wtedy istnieje sens, aby to spółki Skarbu Państwa mogły ten monopol rynkowy realizować. Okres, kiedy po odzyskaniu wolności, rozpoczęto bardzo intensywną prywatyzację i dobrze jeśli ona rzeczywiście prowadziła do wolnej konkurencji rynkowej, ale też niestety w tej bardzo intensywnej, szalonej prywatyzacji, prywatyzowano również naturalne monopole, które tak naprawdę prywatyzacji podlegać nie powinny – mówił Henryk Kowalczyk.

Do Torunia przybyli politycy i przedstawiciele państwowych spółek. Referat wygłosi także wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Organizatorem sympozjum jest Instytut im. św. Jana Pawła II przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz WSKSiM.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl