fot. twitter.com

Harcerze włączają się w pomoc w obliczu rozprzestrzeniającego się koronawirusa

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej uruchomił pogotowie Harcerek i Harcerzy. Harcerze zamierzają wesprzeć potrzebujących oraz działania władz i instytucji zwalczających rozprzestrzenianie się wirusa, a także jego skutki.

Obecnie gotowość do służby zgłosiło ponad 720 osób mówiła Redakcji Informacyjnej Radia Maryja Barbara Sobieska, rzecznik ZHR. Wskazała też na działanie, które podejmują harcerze.

– Pojawiają się inicjatywy, które dotyczą animowania czasu wolnego dla osób, które pozostają w domach. W niedzielę odbyła się Msza święta online, która była odprawiona przez naszego kapelana naczelnego. Wiemy, że w Małopolsce aktualnie trwa akcja szycia maseczek ochronnych. W innych miejscach odbywa się pakowanie paczek żywnościowych. Na razie czekamy na dyspozycje, na kolejne instrukcje – powiedziała Barbara Sobieska.

Sztab Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR powstał w każdym województwie. Pogotowie działa w porozumieniu z regionalnymi Sztabami Kryzysowymi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl