fot. PAP/EPA

Hamas: 30 tys. ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy; Izrael: ponad 12 tys. z nich to zabici terroryści

Resort zdrowia rządzącego w Strefie Gazy terrorystycznego Hamasu poinformował dziś, że liczba palestyńskich ofiar śmiertelnych wojny z Izraelem przekroczyła 30 tysięcy. Zdaniem armii izraelskiej już przed tygodniem ponad 12 tys. z tej liczby stanowili zabici w walce bojownicy Hamasu.

Hamasowski resort zdrowia nie podaje, jaką część z 30 tys. ofiar stanowią cywile, a jaką – bojownicy.

Straty po stronie palestyńskiej rosną obecnie wolniej niż na początku izraelskiej ofensywy, będącej reakcją na październikowy atak Hamasu na państwo żydowskie, podczas którego terroryści wymordowali ok. 1200 osób oraz uprowadzili do Strefy Gazy ponad 240.

Zdaniem władz Izraela Hamas i luźna koalicja palestyńskich organizacji terrorystycznych nadal przetrzymują około 130 porwanych. Z tej grupy ponad 30 najprawdopodobniej zginęło – szacuje AFP. 105 zakładników zostało uwolnionych w końcu listopada w zamian za zwolnienie 240 więźniów palestyńskich.

W reakcji na atak z 7 października 2023 roku Izrael zapowiedział unicestwienie Hamasu, organizacji uznawanej zarówno przez Unię Europejską, jak i przez USA za organizację terrorystyczną. Nowa Zelandia, jedno z ostatnich zachodnich państw, które nie zrobiły tego wcześniej, ogłosiła, że uznaje „całość Hamasu”, czyli także jego polityczne skrzydło, za „jednostkę terrorystyczną”.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl