H. Zdanowska zaprzysiężona na prezydenta Łodzi

Prawomocnie skazana przez sąd Hanna Zdanowska została zaprzysiężona na prezydenta Łodzi. Wojewoda łódzki w stosownym czasie ma wydać oświadczenie, czy Zdanowska może pełnić ten urząd.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym prezydent Łodzi mogła startować w wyborach, ale ustawa o pracownikach samorządowych zakazuje obejmowania urzędu osobom prawomocnie skazanym.

Pod koniec września Sąd Okręgowy w Łodzi prawomocnie uznał Hannę Zdanowską winną poświadczenia w 2008 r. nieprawdy w dokumentach, w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i skazał na karę 20 tys. zł grzywny. W czasie wyborów Zdanowska w pierwszej turze zdobyła ponad 70 proc. głosów. W związku z tą sytuacją odbyła się burzliwa debata w Radzie Miasta i trwają badania dotyczące kwestii prawnej. Wojewoda w stosownym czasie wyda oświadczenie ws. prezydent.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl