fot. PAP/EPA

Górale modlą się o dobry wybór papieża

Górale modlą się w intencji Benedykta XVI oraz o dobry wybór nowego papieża. Górale w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu dzień i noc modlą się o światło Ducha Świętego dla Kolegium Kardynalskiego oraz dziękują za pontyfikat Benedykta XVI.

Czuwanie modlitewne zaplanowane jest do czwartku, ale możliwe jest jego przedłużenie, aż do wyboru 266. papieża. Kustosz ludźmierskiego sanktuarium, ks. prałat Tadeusz Juchas, powiedział o inicjatywie i intencjach modlitwy „non stop”.

– Od Unii Różańca Świętego przy naszym sanktuarium wypłynęła inicjatywa by na tej modlitwie nieustannej – przez cały czas konklawe -polecać kardynałów zgromadzonych w Rzymie, prosić moce Boże, Matkę Najświętszą, aby wypraszała dary Ducha Świętego do rozpoznania tego, który ma być następcą św. Piotra. Podejmujemy modlitwę w intencji nowego Piotra, modlitwę o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła Świętego i Polski, o łaskę nawrócenia narodu, świata oraz o powstrzymanie zła.

W tym samym czasie na Podhalu odbywa się peregrynacja dziesięciu kopii figury Gaździny Podhala. Z tej okazji została wydana książeczka z propozycjami modlitw oraz postanowieniami, jakie dana rodzina może wprowadzić w życie.

– Peregrynacja ma ogarnąć modlitwą te wielkie doświadczenie Kościoła, które w tym czasie przeżywamy. Przede wszystkim ma przynieść dar żywej wiary, dobrych czynów, przemiany serc. Myślę, że ciągle potrzeba nam tej przemiany i odnajdywania, że wszystko będzie można dobrze przeżyć, pięknie być obecnym w życiu Kościoła, kiedy będziemy uczyć się od Maryi, która jest naszą Matką, Królową, Matką Kościoła – podkreślił ks. prałat Tadeusz Juchas.

Peregrynacja ma pomóc góralskim rodzinom w przygotowaniu się do przeżycia 50-lecia koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej. Rocznica przypada 15 sierpnia br.

RIRM

drukuj