Giżycko: 31-letni mężczyzna podejrzany o próbę handlu narkotykami

31-letni mężczyzna z Giżycka odpowie przed sądem za próbę wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. W jego domu śledczy znaleźli 3 kg marihuany, a w miejscu pracy 20 kg narkotyków. Podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Olsztynie prowadzi postępowanie dotyczące przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Prokuratura Krajowa zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, a na polecenie prokuratora zatrzymano 31-letniego Sebastiana J.

W trakcie przeszukania domu podejrzanego w skrytce pod schodami znaleziono 3 kg marihuany. Natomiast w miejscu pracy zatrzymanego ujawniono ukryte w oponach 20 kg narkotyków. Zabezpieczone zostały także elektroniczne wagi, które mogły służyć do porcjowania narkotyków.

W jednym z pokojów domu podejrzanego na szafce leżały foliowe torby, a w nich prawie 23 tys. złotych. Te pieniądze również zostały zabezpieczone, m.in. na poczet przyszłych kar grożących podejrzanemu – podała prokuratura.

Sebastian J. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Giżycku. Prokurator ogłosił mu zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec Sebastiana J. tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Jak podała prokuratura, wyjaśniane jest teraz, skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić. Ustalane są również osoby, które mają związek z przestępczym procederem. Według śledczych, to początek śledztwa i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj